Panele winylowe dzięki swoim unikalnym właściwościom cieszą się rosnącą popularnością. To już nie tylko alternatywa dla drewna czy płytek ceramicznych. Dobrej jakości panele SPC ze sztywnym rdzeniem mineralnym docenią szczególnie te osoby, które szukają połączenia piękna drewnianych podłóg z trwałością i wodoodpornością gresu.

cer1

Ogromna ilość rozwiązań oraz technologii produkcji podłóg winylowych sprawia, że klienci stają przed nie lada dylematem. Dlatego, zanim podejmiemy decyzję o zakupie produktów, warto dowiedzieć się nieco więcej na ich temat. O to dlaczego szczególną uwagę warto zwrócić na panele winylowe CERAMIN zapytaliśmy Pawła Marszałka właściciela salonu DrzwiRadom.pl RuckZuck Radom, który z branżą podłóg i drzwi związany jest od 2003 roku.

Panie Pawle, dlaczego spośród tak wielu dostępnych na rynku paneli winylowych warto wybrać CERAMIN?

Wybór paneli winylowych jest ogromny. Przed zakupem warto dowiedzieć się, czym różnią się od siebie poszczególne produkty. Wielu klientów ma błędne wyobrażenie na temat tych podłóg. Często wynika to z dezinformacji, z jaką spotykają się w sklepach wielkopowierzchniowych, które nie dość, że oferują wątpliwej jakości panele to dodatkowo twierdzą, że będą odpowiednie na każde podłoże. Niestety cześć klientów postrzega przez to panel winylowy jako plastik czy nowocześniejszą wersję wykładzin PVC i obawia się brzydkiego zapachu oraz ulatniania szkodliwych związków.

Odpowiedzią na tego typu obawy są podłogi CERAMIN. Spełniają one najwyższe standardy ekologii Blue Angel A+ i GREEN GUARD GOLD. Produkty powstają w fabryce w Niemczech, a unikalna technologia firmy CLASSEN umożliwia wyprodukowanie produktu wolnego od PVC, nadającego się do recyklingu, posiadającego najlepsze wzory oraz doskonałą jakość i wykończenie. Dzięki temu zastosowanie paneli CERAMIN jest w pełni bezpieczne i nie ma szkodliwego wpływu na ludzi i zwierzęta.

cer2

Co jest zatem wyjątkowego w podłogach CERAMIN?

CERAMIN to innowacyjny materiał łączący dwa światy paneli i płytek ceramicznych. CERAMIN jest przy tym dużo lżejszy od ceramiki, a jednocześnie jest bardzo mocnym i wytrzymałym materiałem, który idealnie nadaje się do pomieszczeń o najwyższym stopniu użytkowania.

A główne zalety paneli CERAMIN?

CERAMIN jest w stu procentach wodoodporny. Ponadto, w przeciwieństwie do wielu konkurencyjnych paneli, jest stabilny wymiarowo jak ceramika. Nie ma więc obawy, że w kontakcie z dużym natężeniem słońca czy ogrzewaniem podłogowym podłoga zmieni swój wymiar. Dzięki mocnej warstwie wierzchniej SEALTEC+ podłogi CERAMIN są wyjątkowo trwałe i odporne na zużycie, a ich warstwa ścieralna odpowiada parametrom klas ścieralności AC5 i AC6.

Co z codziennym użytkowaniem? Jakie odczuwalne korzyści posiadają podłogi?

W porównaniu z innymi podłogami CERAMIN, ze względu na swój skład, świetnie pochłania dźwięk zapewniając lepszą akustykę pomieszczeń. Panele są ciepłe w dotyku, co paradoksalnie większe znaczenie ma latem, kiedy płytki są zimne. CERAMIN idealnie nadaje się też na ogrzewanie podłogowe mając niewielki opór 0,02 m2K/W.

cer3

Rozumiem, że jest to duża oszczędność. O czym jeszcze warto pamiętać decydując się na ten produkt?

Dokładnie. Biorąc pod uwagę aktualną cenę np. gazu przy zastosowaniu odpowiedniego podkładu na ogrzewanie podłogowe możemy zaoszczędzić około 1900 złotych za sezon (przy domu 100m2, ogrzewaniu gazowym, średniej temperaturze wewnątrz 22ºC i 0ºC na zewnątrz) w porównaniu z 8mm panelem laminowanym na tradycyjnym podkładzie.

Co ważne, CERAMIN możemy ułożyć stosując odpowiedni klej, co idealnie sprawdzi się np. przy renowacji starych płytek lub jako podłogę pływającą używając podkładu do paneli winylowych o współczynniku nacisku minimum 150 kPa. Pamiętajmy, że o jakości i trwałości całej podłogi świadczy cały system podłogowy – panel oraz podkład lub właściwy klej.

Wygląda na to, że to bardzo ciekawy i godny uwagi produkt

Zgadza się, są panele winylowe i jest CERAMIN. Produkt wyróżnia się wzornictwem, teksturą i wykonaniem. Centrum projektowe firmy CLASSEN przygotowało 15 wzorów drewna oraz 5 dekorów w formie płytki.

cer4

Zachęcamy do odwiedzin naszego salonu, by zapoznać się z ofertą na żywo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *