Potrzeba życia w zgodzie z naturą oraz osiągania równowagi w codzienności to wartości zyskujące na znaczeniu z każdym rokiem. Fakt ten wiąże się z akcentowaną coraz częściej potrzebą dążenia do spokoju oraz ucieczką od pędu codziennego życia, poszukując ukojenia właśnie w naturze. Trend dodatkowo wzmacnia coraz większa świadomość ekologiczna i chęć korzystania z rozwiązań neutralnych dla środowiska. Szukasz produktów, które pozwolą Ci stworzyć harmonijne i inspirowane naturą wnętrze? Poznaj kolekcję paneli podłogowych Life.

GLOWNE 64973 Life 4V Bari Oak L4126 192mm 1

W stronę prostoty

Ostatnie lata w dziedzinie projektowania wnętrz to poszukiwanie stylistyk i rozwiązań bliskich naturze. Mowa zarówno o wykorzystywaniu materiałów, których produkcja przeprowadzona została w sposób obojętny dla środowiska, jak i utrzymanych w konwencjach inspirowanych naturą. Oczywiście trendy w branży są wyraźnym odzwierciedleniem potrzeb użytkowników, które coraz częściej koncentrują się na poszukiwaniu ukojenia, spokoju i harmonii. Nadmiar negatywnych wydarzeń na świecie, coraz szybsze tempo życia i przesyt informacyjny sprawiają, że od pomieszczeń mieszkalnych oczekujemy możliwości wyciszenia, zwolnienia i relaksu w takiej formie, jaką lubimy najbardziej. Sprzyjają temu wnętrza utrzymane w inspirowanej naturą stylistyce, które dają przestrzeń dla ukojenia zmysłów, równocześnie odpowiadając na potrzebę ekologicznego życia. Planujesz remont swojego domu lub mieszkania i marzysz o wnętrzu zaprojektowanym w zgodzie z naturą? Sprawdź, jak uzyskać ten efekt.

ZDJ1 64975 Life 4V Catania Oak L4122 192mm 1

Zrównoważone projektowanie

Aranżacje wnętrz utrzymanych w naturalnej konwencji to nie tylko odpowiedni dobór kolorystyki ścian, mebli i dodatków. To także kreowanie przestrzeni w zgodzie z zasadami zrównoważonego projektowania, które szturmem podbiły rynek wnętrzarski w ostatnich sezonach. Nawet jeśli nie korzystasz z usług profesjonalisty, możesz zaadaptować je na własne potrzeby. Odpowiedzialna aranżacja przestrzeni zakłada wykorzystanie ekologicznych rozwiązań. Nie oznacza ona jednak rezygnacji z wygody i luksusu, a jedynie zmianę ilości na… jakość. To nie tylko inwestycja w energooszczędne sprzęty, przyjazne naturze technologie np. grzewcze czy eliminowanie strat ciepła i wody np. krany ograniczające jej zużycie. Przede wszystkim to wykorzystanie materiałów z recyklingu oraz produktów, które posłużą nam przez długie lata. Zamiast inwestować w jednosezonowe rozwiązania, stawaj więc na solidne meble, drzwi czy podłogi, wykonane z naturalnych materiałów, które zapewnią wieloletnią trwałość i ograniczą konieczność wymiany co kilka lat, a co za tym idzie: generowanie odpadów. Dobierając produkty do wnętrza pamiętaj o możliwości upcyklingu, czyli wykorzystaniu dotychczas użytkowaniu przedmiotów, nadając im drugie życie. Nie inwestuj w półśrodki – pamiętaj, że solidne i trwałe materiały pozwolą Ci ograniczyć konieczność częstego odnawiania wnętrza, a to gwarancja wygody, oszczędności oraz życia w zgodzie z naturą.

Z myślą o zdrowiu

Projektując harmonijne i naturalne wnętrze zwróć uwagę także na stosowane materiały budowlane oraz proces produkcji kupowanych rozwiązań. Zadbaj więc o selektywne i świadome dokonywanie zakupów. Przełoży się ono na pewność, że zaaranżowane wnętrze jest nie tylko naturalne w swojej stylistyce, ale także nie wpływa negatywnie na zdrowie mieszkańców. Przede wszystkim skup się więc na wyborze ekologicznych farb, które nie emitują szkodliwych substancji. Zweryfikuj także z czego wykonane zostały powłoki np. mebli, drzwi czy podłóg oraz tekstyliów, np. wybierając tkaniny z ekologicznych upraw bawełny, pozbawionych szkodliwych pestycydów. Pozwoli Ci to uniknąć wykorzystania w aranżacji rozwiązań pozornie przyjaznych naturze, a szkodliwych człowiekowi.

ZDJ2 64981 Life 4V Siena Oak L4138 192mm 2

Design inspirowany naturą

Harmonijne wnętrza inspirowane naturą to jednak nie tylko odpowiedzialne wykorzystywanie zasobów, ale także przemyślany design. Założeniem tego rodzaju aranżacji jest stworzenie przestrzeni, która sprzyja wyciszeniu, odcięciu się od bodźców zewnętrznego świata oraz relaksowi. Równocześnie to bazowanie na neutralnej stylistyce, która nie podlega trendom i przez wiele sezonów pozostaje aktualna. Jak stworzyć tego rodzaju wnętrze? Przede wszystkim wykorzystując kolory inspirowane naturą i unikając nadmiaru. To wszelkiego rodzaju beże, szarości i zielenie, uzupełnione bardziej intensywnymi barwami, jak żółcienie, brązy czy rudości. Pozwalają one na stworzenie subtelnej bazy oraz uniknięcie efektu przytłoczenia. Aranżacje inspirowane naturą to także dobór naturalnych tworzyw i materiałów w dodatkach. Możesz postawić na drewniane meble, uzupełnione, w zależności od preferencji: naturalnymi kamieniami, wikliną czy rattanem. Zadbaj także o zachowanie bazowej stylistyki w dekorach i tekstyliach – stawiając na neutralne kolory i tkaniny – np. len, wełna czy bawełna.

ZDJ3 64977 Life 4V Perugia Oak L4140 192mm 1

Life: panele pełne harmonii

Szukasz inspiracji na podłogi, które przez wiele lat pozostaną aktualne, a przy tym wprowadzą do aranżacji harmonię i inspirowany naturą design? Poznaj kolekcję paneli CLASSEN Life, dostępną w salonie sprzedaży DrzwiRadom.pl RuckZuck. To siedem dekorów o matowej strukturze dębowego drewna, utrzymanych w różnych odcieniach i tonacjach, które z powodzeniem dopasujesz do każdego wnętrza. Dodatkowo, panele zostały wykończone V-fugą, czyli specjalnie frezowanymi krawędziami, które efektownie odcinają poszczególne deski od siebie i nadają im wygląd prawdziwego drewna. Wybierając dekor serii Life wprowadzasz więc do mieszkania rustykalną stylistykę, prawdziwego, drewnianego parkietu. Równocześnie panele spełniają inne kryteria odpowiedzialnej aranżacji wnętrz – oferują trwałość bazującą na solidnej grubości 8 mm i jednej z najwyższych klas ścieralności AC5.

Decydując się na wnętrze inspirowane naturą pamiętaj o tym, że jego urządzenie zakłada nie tylko dobór naturalnych stylistycznie produktów. To także odpowiedzialne projektowanie bazujące na trwałych i wieloletnich materiałach, które ograniczą ilość generowanych podczas kolejnych remontów odpadów. Jednym z nich niezaprzeczalnie są panele CLASSEN kolekcji Life, które pozostaną w każdym wnętrzu na dłużej.

ZDJ4 64978 Life 4V Brescia Oak L4142 192mm 2

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *