Wiosna to idealny moment na wymianę drzwi wejściowych do mieszkania w bloku. Wybór tego typu produktów jest ogromny, dlatego zapytaliśmy Pana Macieja Sołśnię doradcę handlowego w Salonie RuckZuck Radom – DrzwiRadom.pl na co zwrócić uwagę przy zakupie.

Panie Macieju dobre drzwi zewnętrzne do mieszkania w bloku czyli jakie?

Maciej Sołśnia: Drzwi wejściowe to połączenie funkcjonalności z estetyką. Aktualnie najczęściej wybierane są drzwi płaskie lub z delikatnymi tłoczeniami, dominują kolory takie jak antracyt oraz orzech i różne odcienie dębu. Ważnymi cechami decydującymi o wyborze drzwi jest materiał z którego zostały wykonane, antywłamaniowość jak również poziom izolacji akustycznej. Istotny jest również sposób i jakość montażu co przekłada się później na komfort użytkowania przez długie lata.

fb img 1649886153848

Czym się zatem kierować porównując izolacyjność akustyczną drzwi?

Standardowe produkty wykonane z płyty wiórowo-otworowej zapewniają izolację akustyczną na poziomie 32-34 dB. Jeżeli zależy nam na lepszym wygłuszeniu dźwięków z mieszkania tak by na korytarzu nikt nie słyszał tego co robimy i jednocześnie w mieszkaniu nie było słychać odgłosów z klatki schodowej warto spojrzeć na drzwi metalowe z wyższą izolacją akustyczną, którą zapewniają odpowiednie płyty wyciszające stanowiące wypełnienie drzwi. W tego typu produktach wyciszenie sięga nawet 44 dB, przykładem mogą być tu drzwi Delta Magnum lub linia drzwi Protect firmy Wikęd znajdujące się w ofercie naszego salonu.

Na co warto zwrócić uwagę wybierając drzwi wejściowe do mieszkania w bloku?

Dobrej jakości drzwi wejściowe muszą opierać się zamiarom włamywaczy. Aby rozpoznać dobre drzwi antywłamaniowe stosowana jest klasyfikacja RC (z ang. Resistance Class). Określa ona ile czasu zajmuje otwieranie drzwi za pomocą określonych narzędzi podczas próby włamania. Warto zwrócić uwagę, że dopiero drzwi w klasie RC3 uważane są za drzwi faktycznie antywłamaniowe. Przykładowo firma PZU dopiero od tej klasy drzwi udziela maksymalnych zniżek w ubezpieczeniach mieszkania.

rc

Zakładamy, że mamy już wybrany produkt. Co z montażem?

Drzwi można oczywiście zamontować samemu zgodnie z załączoną instrukcją. Bezpieczniej skorzystać jednak z profesjonalnego montażu. W takiej sytuacji jeszcze przed dokonaniem zakupu nasz montażysta dokonuje na miejscu pomiaru, gdzie ustala wszystkie szczegóły dzięki czemu możemy dobrać najbardziej odpowiedni produkt. Usługa wymiany drzwi odbywa się w ciągu jednego dnia i trwa około 5-6 godzin i obejmuje demontaż starych drzwi. Prawidłowy montaż daje gwarancję odpowiedniej akustyczności i antywłamaniowości. W przypadku drzwi Delta Magnum konieczne jest na przykład betonowanie i dyblowanie, a wiele firm montuje je tylko na pianę co jest niezgodne z instrukcją producenta. Efekt wizualny zapewnia odpowiednia obróbka ościeżnicy oraz opcjonalnie zastosowanie opasek.

Czy jest coś jeszcze na co warto zwrócić uwagę przy zakupie?

Idealnie gdy wymiana i montaż nowych drzwi odbywa się przed remontem klatki. Pamiętać należy, że tylko podstawowe modele drzwi dostępne są w szybkiej realizacji, na produkty specjalnie konfigurowane czekamy zazwyczaj 6-8 tygodni. Przy zakupie drzwi wejściowych wewnątrzklatkowych warto zwrócić również uwagę na wizjer, oprócz standardowego mamy możliwość wyboru wizjera typu “cyklop” lub wizjera elektronicznego, daje to dodatkowy komfort szczególnie osobom starszym.

wiked

Odwiedź Salon Podłóg i Drzwi Ruck Zuck i zobacz na żywo wspomniane modele. W razie pytań profesjonalni doradcy dołożą wszelkich starań, aby przekazać ci jak najwięcej informacji o produkcie czy o usłudze montażu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *