classen

Ważne jest, by podłoga była nie tylko estetyczna, ale także trwała i odporna na codzienne użytkowanie. Panele wodoodporne Classen oferowane przez salon DrzwiRadom.pl – RuckZuck, stanowią idealne rozwiązanie. Dzięki nim, twój wybór podłogi to inwestycja na lata, zapewniająca bezpieczeństwo i zachwycający wygląd. Dowiedz się, dlaczego panele wodoodporne są kluczem do udanego wnętrza

Panele wodoodporne – już nie do 24, ale aż do 48 godzin

Nie jest tajemnicą, że panele podłogowe są wrażliwe na działanie wody. Jeśli przedostanie się ona do kolejnych warstw deski, materiał może rozszerzać się i wypaczać. Takie uszkodzenia są nieodwracalne, a do tego nie tylko wyglądają nieatrakcyjnie, ale też mogą powodować powstawanie pleśni. Myjemy je więc ostrożnie, a kiedy coś się wyleje, szybko biegniemy po ściereczkę.

Panele wodoodporne Classen to już inna bajka – ze względu na system montażu Megaloc Aqua Protect łączenia desek są szczelne, a specjalnie zaimpregnowana fuga oraz powłoka hydrofobowa sprawiają, że woda nie przedostaje się do wnętrza paneli, tylko pozostaje na ich powierzchni. Takie działanie utrzymuje się przez 48 godzin!

To aż dwukrotnie więcej niż do tej pory, a wydłużony parametr przekłada się na jeszcze większy komfort domowników, bo czasu na wytarcie mokrej powierzchni jest zdecydowanie więcej. W praktyce oznacza to, że nie musimy już przejmować się rozlanym sokiem, wodą kapiącą z parasolki czy przelanej rośliny doniczkowej. Czasu na reakcję mamy naprawdę bardzo dużo, dlatego, nawet jeśli, coś wydarzy się pod naszą nieobecność, mamy szansę w porę osuszyć podłogę.

classen2

Czy podłoga może być antybakteryjna? Oczywiście!

Sprzątanie podłóg nie należy do Twoich ulubionych obowiązków? Wybierając odpowiednie panele wodoodporne do kuchni, salonu, korytarza czy pokoju dzieci, możesz znacznie ułatwić sobie to zadanie. Panele Classen możesz oczywiście spokojnie przecierać na mokro, ale to nie wszystko. Ich powierzchnia jest pokryta antystatyczną powłoką LLT antistatic, która sprawia, że nie gromadzi się na nich kurz. Mniej kurzu to mniej odkurzania!

Dodatkową zaletą podłóg Classen jest antybakteryjność. Próbki paneli laminowanych poddano 24-godzinnym testom, które potwierdziły ich wysoką skuteczność antybakteryjną, na przykładzie dwóch rodzajów bakterii, wywołujących różne dolegliwości – gronkowca złocistego oraz E. coli. Badania wykazały, że powłoka antybakteryjna odpowiada za dwukrotną redukcję mikroorganizmów. To ważna zaleta, zwłaszcza jeśli w domu mieszkają dzieci, które bawią się na podłodze.

classen3

Takich paneli nie porysują meble ani buty na obcasie

Jeśli do tej pory każde przesunięcie krzesła wiązało się z powstawaniem na podłodze nieestetycznych rys – panele Classen to coś dla Ciebie. Twoja nowa podłoga będzie znacznie trwalsza, bo stworzona z myślą o wieloletnim, swobodnym użytkowaniu. Powierzchnia paneli powstała z wykorzystaniem technologii LLT anti-scratch, która gwarantuje niesamowitą odporność na ścieranie i mikro zarysowania. Sprawia również, że posadzka nie traci swojego oryginalnego wykończenia – czyli połysku lub matu – przez długi czas, nawet przy intensywnej eksploatacji.

classen4

Bezpieczeństwo przede wszystkim – certyfikaty

Wokół paneli podłogowych krążą różne kontrowersje, związane z substancjami chemicznymi używanymi w procesie produkcji (formaldehyd, ftalany, szkodliwe lakiery), które następnie mogą uwalniać się w naszych domach, negatywnie wpływając na zdrowie mieszkańców. Dlatego wybierając podłogi do swojego mieszkania, warto zagłębić się w temat i sprawdzić, czy wybrane panele są niskoemisyjne i mają odpowiednie certyfikaty.

Na co zwrócić uwagę? Oznaczenia, takie jak Greenguard, Eco Institut czy Blue Angel. Certyfikat Greenguard wskazuje, że produkt jest bezpieczny do użytku w pomieszczeniach i spełnia surowe limity emisji substancji chemicznych. Znak Eco Institut zobaczysz na opakowaniach produktów nieskoemisyjnych, a niebieskiego anioła Blue Angel – na wysokiej jakości produktach ekologicznych, wyprodukowanych z dbałością o oszczędność surowca, ograniczenie hałasu, zanieczyszczeń oraz ilości odpadów, a także z niezwykle niskim poziomem emisji, zapewniającym zdrowy klimat w pomieszczeniach.

Panele Classen, dostępne w salonie DrzwiRadom.pl – RuckZuck, posiadają wszystkie wspomniane atesty. Dodatkowo uzyskały również certyfikat FSC, czyli Forest Stewardship Council, który potwierdza, że wykorzystane do produkcji drewno jest ekologiczne i pozyskiwane z poszanowaniem dla środowiska.

classen5 1

Jakie panele wodoodporne wybrać? Inspiracje

W ofercie salonu DrzwiRadom.pl – RuckZuck znajdziesz wiele efektownych kolekcji paneli wodoodpornych, idealnie odzwierciedlających urok naturalnego drewna. Jeśli marzysz o trwałych podłogach, które wiernie odwzorują wygląd desek, czyli kolorystykę, rysunki i frezowane krawędzie – postaw na panele Classen. Jest z czego wybierać, bo każda z serii to kilka wyjątkowych dekorów, dlatego na pewno znajdziesz tutaj idealne rozwiązanie do swojego mieszkania, bez względu na to, w jakim stylu jest urządzone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *